Pronet
7 Pronet çalışanı 91 soru cevapladı.

Şirket Anlatımları > Teknik Operasyonlar

Teknik Operasyonlar Müdürü
Yeni mühendis olarak tabii ki birçok sektörde mühendislik yetkinliklerime uygun bir iş arayışındaydım. Pronet’e başvurdum. Kısa süre içerisinde bana döndüler. Birkaç mülakat sürecinden sonra aslında onların da beklediği tam olarak mühendislik fonksiyonunu doldurabilecek bir pozisyon arayışlarıydı. Şöyleydi ki, teknik servis bünyesi içerisinde, teknik servis mühendisi olarak bir arayışları vardı. Ben de mühendislik yapmak istiyordum ve aslında ihtiyaçlarımla, arzulanan örtüştü. Teknik servisin içerisinde Teknik Servis Mühendisi olarak kariyer hayatıma başladım.
Teknik Operasyonlar Müdürü
Teknik operasyonlar Türkiye’nin tamamına dağılmış yaklaşık on farklı bölge ve bölge yöneticisi tarafından yönetilmekte. Bunun yanında her bir bölge, bölge portföyüne daha iyi hizmet verebilmek adına farklı koordinatör arkadaşlarla koordine edilmekte. Bunun yanı sıra tüm sahayı kapsayacak farklı farklı bölgelerde ekip yapılanmalarıyla destekleniyor. Türkiye’nin genelinde 500’den fazla ekibimiz, 20 adet koordinatörümüz ve 10 tane Bölge Yöneticimizle arzuladığımız teknik servis hizmetini vermek için çalışıyoruz.
Teknik Operasyonlar Müdürü
Açıkçası ben bunu kendi kendime her sabah sorduğumda verdiğim çok basit bir cevap var. “Pronet ruhu” diyebilirim. Pronet bünyesi içerisinde çok popüler bir cevap. Benim için anlam ve önemi şu: Kendimi Pronet içerisinde özgür hissediyorum. Özgürlükten kastım şu: Aklıma gelen bir fikri uygulama aşamasına kadar biriyle paylaşmak, aksiyona dökmek, tartışmak, başarılı olmak veya başarısız olmak gibi çekincelerim olmuyor. İstediğimi, arzuladığımı, fikir olma aşamasıyla, gerek yönetim kurulu, gerekse çalışanlarımla paylaşabiliyorum. Çok objektif ve samimi paylaşım ortamlarını bana sunabiliyor. Sanırım mühendis olarak da benim arzuladığım çalışma ortamı bu. Zira sürekli yerinde kalıyor olmak veya sürekli aynı işi yapıyor olmak beni tatmin etmiyor. Biraz daha özgür çalışma ortamlarını arzuluyorum. Açıkçası 10 yıldır bu çalışma ortamını bulduğum ve kendi karakterime yakın bir kültürde çalıştığım için mutluyum.
Teknik Operasyonlar Müdürü
Pronet’in aramakta olduğu mühendis adaylarında beklemekte olduğu özelikleri şöyle sıralayabilirim: Öncelikle mühendis adaylarında araştırmacı yanının güçlü olması bizim için önemli. Sürekli yenilikçi ve ürün yelpazemizi yenileyen bir firmayız. Dolayısıyla sektörde veya sektör bağımsız tüm teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor olmasını bekliyoruz. Bunun dışında tabii ki takdir edersiniz ki, yabancı dilinin de belli bir seviyede olması gerekiyor. Bunun yanında araştırdığı ve bulduğu yenilikleri bir fikirle beraber yapılandırıp uygulamaya dönüştürülebilecek şekilde projelendirmesini bekliyoruz. Mühendis arkadaşların, özellikle mühendislik vasıflarını sergilerken, stili itibarıyla açık iletişime uygun, fikirlerini rahatlıkla paylaşabilen ve açıkçası karşı tarafı ikna edebilen karakterde olmaları arzu ettiğimiz özelliklerin arasında geliyor.
Teknik Operasyonlar Müdürü
Yaratıcı ve yapıcı fikirleri hayata geçirmek anlamında yeteri kadar iyi deneyimler kattığını düşünüyorum. Özellikle sektör bağımsız bulduğunuz ve uygulanabilir güzel fikirlere yeteri kadar da iyi yapılandırabiliyorsanız Pronet’te uygulamak için herhangi bir tereddüt duymanıza gerek kalmıyor. Çünkü bu fikirleri yeteri kadar samimi bir şekilde paylaşabiliyorsunuz ve uygulanabilir olduğu görüldükten sonra ihtiyacınız olan tüm desteği alabiliyorsanız. Bu bana Pronet’te mühendis olarak çalışmanın kattığı en önemli özellik diyebilirim.