Pronet
7 Pronet çalışanı 91 soru cevapladı.

Şirket Anlatımları > Müşteri Hizmetleri

Müşteri Hizmetleri Birim Yöneticisi
Pronet'te maceram 2007 yılında başladı. Alarm Merkezi ve Çağrı Merkezi'nde Müşteri Temsilcisi olarak başladım. 2 yıl burada çalışıp müşterilerle birebir iletişim kurduktan sonra Kalite Ekibi'ne geçiş yaptım. Kalite'de müşteriden gelen deneyimleri kalite kriterlerine göre değerlendiriyorduk ve müşteriden gelen geri bildirimlerle süreçlerimizi besliyorduk. Daha sonra şirketimizde oluşan kariyer fırsatlarını değerlendirip Takım Liderliği pozisyonuna terfi ettim. Şu anda da 2 yıldır Müşteri Hizmetleri'nde Birim Yöneticisi olarak görev yapmaktayım.
Müşteri Hizmetleri Birim Yöneticisi
Çağrı Merkezi'miz, Alarm Merkezi ve Çağrı Merkezi olarak iki yapıdan oluşuyor. Alarm Merkezi'nde müşterilerimizden gelen alarm sinyallerine hızlıca müdahale edip, Kolluk Kuvvetleri'ne yönlendiriyoruz. Müşterilerimizi arayıp herhangi bir problem olup olmadığını teyit ediyoruz. Güvende olduklarından emin olana kadar ilgili reaksiyonları alıp takibini yapıyoruz. Çağrı Merkezi tarafında da müşterilerimize 7/24 hizmet verip gelen talepleri cevaplıyoruz. İlgili yönlendirmeleri yaparak, departmanlara aktarılması gereken konular varsa bunların da bilgilendirmesini yapıyoruz.
Müşteri Hizmetleri Birim Yöneticisi
Pronet Çağrı Merkezi'nde güne Müşteri Temsilcilerimiz ve Takım Liderlerimizle birlikte toplantı yaparak başlıyoruz. Güne beraber başladıktan sonra müşterilerimizden gelen sinyallere hızlıca müdahale ediyoruz ve Çağrı Merkezi tarafında müşterilerimizden gelen soruların ve taleplerin hızlıca cevaplanıp bir an önce çözümlenmesine odaklanıyoruz. Tabii ki her günümüz aynı geçmiyor. Kimi zaman polis ve ambulans yönlendirmeleri gibi müşterilerimize verdiğimiz destekler, operasyonumuzun heyecanını hiçbir zaman kaybetmeden dinamik bir yapıda çalışmasını sağlıyor.
Müşteri Hizmetleri Birim Yöneticisi
Çağrı Merkezleri müşteri beklentileriyle geliştiği için birçok kariyer fırsatı oluşuyor. Müşteri Temsilciliği'nden başlayıp Kalite Uzmanlığı, Eğitim Uzmanlığı, Proje, Takım Liderliği ve Birim Yöneticiliği gibi hem uzmanlık alanında hem de yöneticilik alanında kendinize birçok fırsat yaratabiliyorsunuz. Özellikle Pronet Çağrı Merkezi'nde kariyer fırsatlarında; içeride yetişen, Çağrı Merkezi deneyimi olan ve Pronet kültürüne hakim kişilerin olmasını tercih ediyoruz. Çünkü bünyemizde bu kişilere oldukça yatırım yapılıyor. Hem kişisel gelişimleri konusunda, hem iş becerileri konusunda destek veriliyor. Daha sonra onları yöneticilik veya uzmanlık pozisyonunda görmek bizi oldukça mutlu ediyor.
Müşteri Hizmetleri Birim Yöneticisi
Pronet Çağrı Merkezi'nde çalışan arkadaşların teknik konuda ürünlerimize ve süreçlerimize hakim olması bizim için çok önemlidir çünkü eşsiz müşteri deneyimi yaratmayı hedeflemekteyiz. Bu yüzden Müşteri Temsilcilerimize teknik konuda ürünler hakkında eğitim veriyoruz. Bu eğitim sonrasında eşsiz müşteri deneyimi yaratma konusunda farklı eğitimler veriyoruz. Ardından gerçek müşteri deneyimleri yaşatılıyor. Bu gerçek müşteri deneyimi eğitimleri; eğitmenlerin gözetiminde, müşterilerle beraber yapılan görüşmelerin birebir yanlarında olduğu, anında geri bildirim ve koçluklarını yaptıkları bir seanstan oluşuyor. Böylelikle Müşteri Temsilcilerimiz müşterilerle birebir görüştükleri Çağrı Merkezi ortamına hazırlanmış oluyorlar.
Müşteri Hizmetleri Birim Yöneticisi
9 yıldır Pronet'te çalışıyorum. Pronet'in dinamik yapısı, kendini geliştirmesi ve sürekli daha iyiye gitmesi beni hem geliştiriyor hem de heyecanlandırıyor. Pronet'te açık iletişim, girişimci ürün, işbirliği, dayanışma, taraftar ve müşteri yaratma gibi beraber oluşturduğumuz ve duvarlarımıza yazdığımız kültürlerimiz var. Bunların hepsi bizim oluşturduğumuz ve yazarak ifade ettiğimiz kültürler. Aynı zamanda masamızda yine kendi yazdığımız manifestolarımız var. Bu da bizi bu şirketin bir parçası olmaya ve aile olmaya yönlendiriyor.