Pronet
7 Pronet çalışanı 91 soru cevapladı.

Şirket Anlatımları > İnsan Kaynakları

İşe Alım Müdür Yardımcısı
Aslında Pronet’te aklınıza gelebilecek her pozisyon için kariyer fırsatları var. Çoğu firmada olduğu gibi biz de kariyer fırsatlarımızı iç kaynağımızla kapatmayı hedefliyoruz çünkü Pronet’te bu gerçekten gerçekleştirilebilir bir hedef. Hem yatay hem de dikey geçişlerimiz mevcut. Rutin olarak; kariyer fırsatlarımız var ve açılan her pozisyon için organizasyon içinde ilanlar çıkarıyoruz. Belirlediğimiz kriterler doğrultusunda da uygun olan her adaya, aynı zamanı harcayarak, eşit bir şekilde pozisyonlar için görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Bu sürece değerlendirme ve geliştirme merkezleri de dâhildir. Kişiler hem bulundukları pozisyonlardan dikey olarak yöneticilik pozisyonlarında ilerlerken hem de daha çok ilgilerini çeken farklı pozisyonlara da geçiş yapabiliyorlar. Örneğin; Satış pozisyonunda çalışan bir arkadaşımız, kendisini Eğitim tarafında geliştirmek ve değerlendirmek isterse, yetkinlikleri ve performansı doğrultusunda Eğitim Departmanı'nda devam edebiliyor veya Satış Sonrası Hizmetler'deki bir arkadaşımız yine etkinlikleri ve performansı doğrultusunda Bilgi İşlem'e geçebiliyor. Bu şekilde tüm çalışanlarımızı değerlendirmemiz bu organizasyon sayesinde oldukça mümkün.
İşe Alım Müdür Yardımcısı
İş alımı süreçlerinde Pronet’te herkese yer var hatta yeni mezunları daha çok kucaklıyoruz. Özellikle Saha Satış, Müşteri Temsilciliği pozisyonlarımız ve Teknik Operasyonlar kısmında yeni mezunlarla bu dinamik yapı içerisinde çok daha verimli çalışabiliyoruz. Burada tecrübe edindikten sonra farklı pozisyonlara geçmek de oldukça mümkün.
İşe Alım Müdür Yardımcısı
Neredeyse Türkiye’deki başvuru ve kariyer portallarının tamamı olmak üzere birçok farklı başvuru kanalları kullanıyoruz. Kişiler gerek bizim internet sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızdan gerekse herkesin bildiği kariyer portalları üzerinden istediği pozisyona başvuruda bulunabiliyor. Bu başvurular günlük olarak takip ediliyor ve hepsine mümkünse gün içerisinde, en geç ertesi gün dönüş sağlıyoruz. Ardından bünyemizde İnsan Kaynakları pozisyonunda çalışan arkadaşlarımız tarafından bu kişiler aranarak başvurdukları il/ilçeye görüşmeye davet ediyorlar. Her gün rutin olarak görüşmelerimiz devam ediyor ve bu görüşmeler minimum iki, maksimum üç seanstan oluşuyor. Mümkün olduğunca fazla kişiyi firmamıza davet ederek şirketimizi tanıtıyor ve İnsan Kaynakları Uzmanları'mızla birebir görüşme yapılmasını sağlıyoruz. Buraya geldiklerinde yaptığımız görüşme; hem onları tanımak hem de Pronet’i tanıtmak amaçlı ve biraz da yetkinlik bazlı oluyor. Olumlu ilerlediğimiz adayları yöneticimizle tanıştırıp, ardından teklif aşamasına geliyoruz. Bu aşamada referans kontrolleri gerçekleştiriliyor ve kişiden gerekli evrakları topluyoruz. Sonrasında da Pronet macerası başlıyor. Her hafta gerçekleşen eğitim sınıflarımızla Kahramanlarımızı bünyemize katmış oluyoruz.
İşe Alım Müdür Yardımcısı
Görüşmeler ve görüşmeden sonra referans kontrolleri olmak üzere işe alım sürecimiz aslında herkes için aynıdır fakat pozisyonlar bazen farklılık gösterebiliyor. Örneğin; tecrübeli kişileri daha çok Destek Fonksiyonlar'da değerlendirirken, yeni mezun kişileri Saha Satış ya da Müşteri Temsilciliği taraflarında değerlendiriyoruz.
İşe Alım Müdür Yardımcısı
Aslında burası içinde enerjiyi hissedebilen ve bu dinamik yapı içerisinde yer almaya uygun herkes için oldukça açık bir kapı diyebiliriz. Takım çalışması Pronet için en önemli kavramlardan bir tanesidir. Burada her fikre gerçekten değer veriliyor. Özellikle yenilikçi fikirleri hayata geçirebilecek cesarete sahip olan herkes için Pronet’te yer var.
İşe Alım Müdür Yardımcısı
Biz burada hayat kurtarıyoruz ve gerçekten insanların hayatlarına dokunuyoruz. Bizim işimiz bir ürün satmak veya bir ürün tanıtmak değil, aynı zamanda bunun arkasındaki hizmeti sağlamak. Bizler bütün müşterilerimizin evlerinde güvenli ve huzurlu bir şekilde uyumalarını; evlerini, iş yerlerini, ailelerini ve kendi can güvenliklerini korumalarını sağlıyoruz. Aslında kahramanların yaptığı gibi, en çok ihtiyaç duydukları anlarda ortaya çıkıyoruz. Dolayısıyla Saha Satış Ekipleri, Destek Fonksiyonlar, İnsan Kaynakları gibi aklınıza gelebilecek her Pronet çalışanını Kahraman olarak nitelendiriyoruz.
İşe Alım Müdür Yardımcısı
Pronet güvenlik ve müşteri deneyiminde olduğu kadar eğitim konusunda da oldukça iddiali diyebiliriz. Oldukça kalabalık ve uzman eğitmenlerden oluşan bir kadromuz ve her pozisyon için farklı eğitim sınıflarımız var. Özellikle Saha Satış konusunda hem teknik hem de yetkinlik anlamında her hafta eğitim sınıflarımız açılıyor. Gerek sahada gerekse sınıf eğitimleri olarak bu eğitimler veriliyor. Bunun dışında pozisyon geçişlerinde, terfi süreçlerinde ve değerlendirme merkezlerinde de sıklıkla eğitimler veriliyor. Hatta farklı sektörlerden, bilgilerin ve yetkinliklerin harmanlandığı eğitimler bile olduğunu söyleyebiliriz. Pronet bir okuldur hatta bu okulun adı Pronet Akademi’dir. Bu okulda online eğitimler de dahil hem sınıf içi, hem saha hem de online eğitimlerle bütün kahramanlarımızı geliştirmeye ve farklı noktalara taşımaya özen gösteriyoruz.
İşe Alım Müdür Yardımcısı
Pronet'te oldukça enerjik ve dinamik bir ortam var ve bu ortama girdiğinizde bu enerjiyi hissetmemeniz imkansız. En büyük motivasyon kaynağı; ekip arkadaşlarım, bütün Pronet Kahramanları ve benim için aynı. Yaş ortalaması da oldukça genç, dolayısıyla herkesin aslında aynı yatay düzlemde birlikte çalıştığı ve hiyerarşinin de çok fazla olmadığı bir ortam var. Açık bir ofiste çalışıyoruz ve kapalı kapılarımız yok. Dolayısıyla oldukça sıkı bir iletişim halindeyiz. Bu da şeffaf bir adil yönetimi de beraberinde getiriyor. Açıkçası çoğumuz için en büyük motivasyon kaynağı da bu.
İşe Alım Müdür Yardımcısı
Pronet İnsan Kaynakları ekibi olarak oldukça geniş bir ekibiz. Türkiye'nin yedi bölgesinde İnsan Kaynakları'ndan arkadaşlarımızla çalışıyoruz. Daha çok Kahraman Ekiplerimizi nasıl geliştirebiliriz, nasıl farklı kaynaklar üretebiliriz, ne gibi stratejilerle hem Pronet'i hem de Pronet'in içinde bulunduğu koşulları iyileştirebiliriz, bunun üzerine çalışıyoruz. Oldukça fazla projeler var ve bu projeleri Organizasyonel Gelişim Ekiplerimizle birlikte ilerletiyoruz. Birbirinden farklı olarak Sosyal Sorumluluk Projeleri, İnsan Kaynakları Projeleri, Kaynak Üretme ve Geliştirme Projeleri olarak üzerinde çalıştığımız farklı projeler mevcut.